Pri objednávke nad 90,-€ doprava ZDARMA! Navyše vyplňte odoberanie NEWSLETTER a my Vám zašleme 3,-€ na nákup!

POMOC PRE PEŤKA

Najpredávanejšie

tricko
 
€15
(€12,50 bez DPH)
tricko
 
€15
(€12,50 bez DPH)
2 položiek celkom
tricko
Novinka
€12,50 bez DPH
€15

Aj nám záleží na iných a preto sme sa rozhodli pre dobrú vec, ktorú verím, že spolu s nami podporíte. Kúpou trička pomôžete Petkovi dostať sa na potrebné rehabilitácie, ktoré sú...

+ ďalšie
01/XL
tricko
€12,50 bez DPH
€15

Aj nám záleží na iných a preto sme sa rozhodli pre dobrú vec, ktorú verím, že spolu s nami podporíte. Kúpou trička pomôžete Petkovi dostať sa na potrebné rehabilitácie, ktoré sú...

+ ďalšie
02/M

Aj nám záleží na iných a preto sme sa rozhodli pre dobrú vec, ktorú verím, že spolu s nami podporíte. Kúpou trička pomôžete Petkovi dostať sa na potrebné rehabilitácie, ktoré sú veľmi nákladné a poistovňa ich neprepláca. Celý zisk z predaja je venovaný Peťkovi Prcínovi, ktorý sa aj vďaka Vám postaví na nôžky.

Naše deti majú to šťastie, že ich nožičky nosia, no sú medzi nami deti, ktoré to štastie nemajú a preto sme sa rozhodli pomôcť Petkovi Prcínovi z Veľkého Kýra, ktorý nemá možnosť zničiť topánočky jeho bežkaním.

Tento rok je pre nás začiatkom a veríme, že aj pre Peťka to bude úspešný začiatok v jeho postavení sa na nôžky vďaka Vašej pomoci.

Peťko mal štart do života veľmi ťažký. Trpí ochorením diafragmatická herna. Narodil sa bez ľavej bránice, a keďže bránica oddeľuje hrudník od brušných orgánov, Peťkovi sa zosunuli na pľúca počas tehotenstva všetky orgány z bruška, žalúdok, črevá, slezina, pečeň a pľúca sa nemali kam vyvíjať. Tým pádom má hypoplaziu pľúc, čo je nevyliecitľlné ochorenie. Nikdy nebude mať pľúca v poriadku, ale vie s tým plnohodnotne žiť.

Prvý rok života bol v nemocnici na áre. Z toho takmer 3 mesiace v umelom spánku, napojený na prístroje, ktoré zabezpečovali jeho základné životné funkcie. Vtedy rodičia nevedeli, či svoj ťažký boj vyhrá. Vďaka neskutočnej snahe bojovať a tímu lekárov svoj boj vyhral. Do jedného roka života mal za sebou cez 10 operácií. Z nemocnice Peťka prepustili na pľúcnej ventilácii so zavedenou hadičkou na prijímanie stravy a tekutín.

Peťko má stále zavedenú tracheostómiu na dýchanie, peg v brušku, no už nepotrebuje pľúcnu ventiláciu, lebo dýchanie zvláda sám. Po tejto dlhej hospitalizácii Peťkovi zostali viaceré vážne diagnózy.

Peťko má dnes 4 roky a veľmi zaostáva v pohybe. Stále sa nevie sám posadiť, no v sede sa už vďaka rehabilitáciám udrží. Ešte nechodí, ale má veľkú šancu, že sa jedného dňa postaví na svoje nôžky a bude sa naháňať so svojimi kamarátmi.  Peťko stále veľmi potrebuje intenzívne rehabilitácie a terapie, ktoré mu veľmi pomáhajú. Bohužiaľ poisťovňa ani štát v tomto nepomáha (12 dní v Rehabilitačnom centre Adeli stojí 3078€ ) a tak sme sa rozhodli Peťkovi pomôcť, no sami to nedokážeme, potrebujeme vašu pomoc.

Ďakujeme za každé jedno zakúpené tričko, lebo aj vďaka Vám bude Peťko chodiť.

Team Pejko-Barefoot a rodičia Andrea Šutková a Koloman Prcín